Domowe sposoby na odnowienie drewnianego wyposażenia domu

3 porady na naprawę drewna w różnych miejscach w domu.

  1. Oczyszczenie drewnianych mebli
  2. Nadaj połysku rzeczom powierzchniom
  3. Co z drewnianymi oknami?

1. Drewniane meble

Bardzo często dużą wartość w domach mają drewniane meble. Czasami są one bezcenne, są pamiątką rodzinną lub mają w sobie miłe wspomnienia. Dlatego warto wiedzieć jak odzyskać piękno drewnianych mebli.

  • Potrzebne rzeczy to: terpentyna, ocet, mąka ziemniaczana, szmatka. Proporcje: 1:1:1.
  • Działanie: Zrób pastę z wymieszania terpentyny z octem i mąką ziemniaczaną. Tak przygotowaną miksturę nałóż na drewniane miejsca mebli i wypoleruj szmatką.

2. Nadaj połysk drewnianym powierzchniom

Jeżeli oczyściłeś już drewniane meble z brudu i kurzu, a efekt polerowania nie jest dla Ciebie wystarczający, czas na uzyskanie połysku. Odkryj swoje meble na nowo, będą wyglądały jak nowe.

  • Potrzebne rzeczy: olej lniany, szczoteczka do zębów albo cienki pędzelek.
  • Działanie: Nałóż olej lniany na drewniane miejsca swoich rzeczy, a następnie je wypoleruj szczoteczką do zębów albo cienkim pędzelkiem. Taki zestaw jest potrzebny aby dotrzeć o wszystkich zakamarków powierzchni drewna.

3. Co z drewnianymi oknami?

Okna są wizytówką Twojego mieszkania. Kiedy ludzie przechodzą pod Twoimi oknami albo chcą Cię odwiedzić, najpierw patrzą jakie masz okna, to nieświadoma reakcja. Okna drewniane mają to do siebie, że często ulegają wypaczeniu, oznacza to, że ich rama wygina się i nie chce się domykać, bądź zamykać, przepuszcza powietrze oraz zanieczyszczenia. Winna temu jest wilgoć, to ona powoduje pęknięcia w strukturze drewna. Jest na to tania i szybka rada: zawilgocone miejsca posyp talkiem. Odczekaj mniej więcej godzinę, jeśli trzeba to dłużej i ciesz się prostą framugą okien, która od tej pory będzie domykać się bez problemu.

Te trzy proste triki związane z drewnianymi rzeczami są idealne aby zachwycić całą rodzinę. Od teraz drewno w Twoim domu będzie wizytówką waszej wewnętrznej harmonii rodzinnej.Jak wybierać akcesoria kuchenne?

Funkcjonalna, komfortowa i wygodna kuchnia to nie tylko meble i podstawowy sprzęt AGD (taki jak lodówk

Porcelana znów jest modna - akcesoria do kuchni

Porcelanowe przedmioty kuchenneOd czasu powstania w Polsce pierwszej manufaktury produkującej porcelanę, wyrób ten

Funkcjonalne urządzenie małego mieszkania - kilka rad i wskazówek

Mała funkcjonalna kuchniaMałe mieszkanie, aby stało się funkcjonalne, wymaga odpowiedniej aranżacji

    Meble do kuchni na wymiar - zamówienia: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów