Drewno w łazience - zastosowanie w praktyce

Meble drewniane w łazienceDecydując się na modernizację dotychczasowego wyglądu łazienki pragniemy stworzyć miłe i funkcjonalne wnętrze o niespotykanym wyglądzie. Ostatnio bardzo modny stał się drewniany wystrój architektoniczny. Naturalny budulec ze względu na ponadczasowe trendy i ekologiczny styl zyskał wielu zwolenników. Niezwykły efekt zyskamy łącząc kamień z drewnem, nie możemy zapomnieć o kontrastach potrzebnych do stworzenia ciepłego klimatu.

Jeśli pragniemy użyć drewna do pokrycia ścian i podłóg musimy zadbać o suchą fakturę i zaopatrzyć się w wysokiej jakości klej poliuretanowy, gwarantujący stabilny montaż. Bardzo ważnym elementem pracy jest dbałość o najmniejsze detale, nie możemy dopuścić by wilgoć i woda dostały się pod kładzione warstwy. W przeciwnym razie musimy się liczyć z procesem butwienia i powstawania pleśni. Najbardziej odporne są odmiany odporne na działanie wody. Doussie, iroko, merbau i teak idealnie nadają się do wnętrza łazienek.

Kupując meble łazienkowe z litego drewna starajmy się wybrać niewielkie rozmiary, lub takie składające się z łączonych części. Większa powierzchnia intensywniej pracuje i ulega znacznej zmianie objętości. Niestety drewno ma skłonność do pochłaniania wilgoci. Meble łazienkowe niskiej jakości mogą szpecić wystrój wnętrza. Podczas długoletniej eksploatacji niektóre elementy ulec mogą znacznemu rozszerzeniu, a nawet uniemożliwić zamykanie drzwiczek i szuflad. Nieodłącznym towarzyszem drewna wykorzystanego w łazience jest wodoodporny lakier.

Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele, począwszy od ścian, podłogi, sufitu, na meblach i obudowie kończąc.

Sprzęty łazienkowe pokryte lakierowanym fornirem idealnie pasują do aranżacji, jednak koszty zakupu wanny, umywalki są drogie, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z mebli do zabudowy ceramiki łazienkowej. Naturalny fornir, kryjący płytę wiórową zapewnia perfekcyjne dopełnienie ciepłego wnętrza. Różne formy i odcienie pasują do każdego wystroju, bez względu na panujący styl.

Posadzka wyłożona deską dębową, lub egzotycznym, laminowanym merbau znakomicie kontrastuje z drewnianą obudową mebli. Skorzystać możemy z bambusowych żaluzji, pojemników na bieliznę, wieszaków i innych elementów dekoracyjnych dopełniających wystrój.

Bardzo oryginalnie prezentuje się drewniany sufit, bogato oświetlony, lub ściana pokryta mozaiką. W budowaniu architektury łazienki nie możemy zapomnieć o podkreśleniu drewnianych stref, ceramicznymi, lub kamiennymi akcentami. Kontrast aranżacyjny pozwala na wyodrębnienie poszczególnych elementów wyposażenia.

Łazienka urządzona w drewnie stwarza ciepłe, przyjazne wnętrze o naturalnej kompozycji przestrzeni i łagodnym, kameralnym wyglądzie.Meble balkonowe i ich odnawianie

Meble balkonoweNa naszych balkonach i tarasach mamy doskonałe warunki do tego aby dobrze się zrelaksować po cał

    Meble do kuchni na wymiar - zamówienia: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów